Rezultatele obtinute de CS Metrorex si CS Tigrul cu Ioana Florin.

11205542_1621160988137105_8976714108458988522_n

CUPA ROMANIEI LA WUSHU – QINDA SI TAOLU TRADIȚIONAL

BUCURESTI, 18 OCTOMBRIE 2015

Seniori
FEMININ – 65 Kg
ANTON COSMINA – Medalie Aur
MASCULIN – 75 Kg
SOLOMON ANTONIO – Medalie Argint
MASCULIN – 80 Kg
RĂDIȚĂ PETRIȘOR – Medalie Aur
MASCULIN – 85 Kg
MIHĂILĂ ADELIN – Medalie Aur
Juniori
MASCULIN – 50 Kg
MIHALACHE CĂLIN – Medalie Bronz
MASCULIN – 50 Kg
CONSTANTIN MARIO – Medalie Aur
SCHIAU LAURENȚIU – Medalie Argint
ENE RĂZVAN LUCIAN – Medalie Bronz
MASCULIN – 40 Kg
POPESCU ȘTEFAN – Medalie Aur
MASCULIN – 45 Kg
HRIȚCU MARIO IONUȚ – Medalie Aur
MASCULIN – 35 Kg
VASINIC SEBASTIAN – Medalie Aur
Medalii Aur 7
Medalii Argint 2
Medalii Bronz 2
Total Medalii 11

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE WUSHU – TAOLU MODERN

BUCURESTI, 18 OCTOMBRIE 2015

DUILIAN, MASCULIN 15-17 Ani
IOANA MARIUS ANDREI & MIHAILA DARIUS – Medalie Aur
PETA DAVID & POPA ERYK VALENTIN – Medalie Argint
ENE RAZVAN & TUDOR ERIC MIHAI – Medalie Bronz
NANQUAN sinteza, MASCULIN
MIHAILA DARIUS – Medalie Aur
POPA ERYK VALENTIN – Medalie Argint
PETA DAVID STEFAN – Medalie Bronz
DUILIAN, MASCULIN 9 – 11 Ani
UNGUREANU LUCA RARES & HRITCU IONUT – Medalie Aur
DIMA TUDOR & HASIEGANU VICTOR – Medalie Argint
AVRAM MATEI & ZAFIROIU LUCA -Medalie Bronz
DUILIAN, FEMININ
COVACHE ALISA & AVRAM ANAMARIA -Medalie Aur
TIPLEA ALEXANDRA & COJOCARU RALUCA -Medalie Argint
FLUERAS LAVINIA & FAINITA MIRUNA -Medalie Bronz
NANQUAN 32 forme, MASCULIN
ZAFIROIU LUCA -Medalie Aur
HASIEGANU VICTOR -Medalie Argint
DIMA TUDOR -Medalie Bronz
NANQUAN 32 forme, FEMININ
COVACHE ALISA -Medalie Aur
FLUERAS LAVINIA -Medalie Argint
AVRAM ANAMARIA -Medalie Bronz
NANQUAN 32 forme, FEMININ
TIPLEA ALEXANDRA – Medalie Aur

FAINITA MIRUNA – Medalie Argint

COJOCARU RALUCA -Medalie bronz
CHANGQUAN 16 forme, MASCULIN
DRAGHICI ROBERT – Medalie Argint
BADEA STEFAN -Medalie Bronz
NANQUAN 32 forme, MASCULIN
HRITCU MARIO- IONUT – Medalie Aur
GHETU LUCA -Medalie Argint
AVRAM MATEI -Medalie Bronz
DUILIAN, MASCULIN
BADEA MATEI & BADEA STEFAN – Medalie Aur
DRAGHICI ROBERT & GHETU LUCA – Medalie Argint
TAUDOR THOMAS & DOBRESCU DANIEL -Medalie Bronz
CHANGQUAN 16 forme, MASCULIN
DOBRESCU DANIEL – Medalie Argint
TAUDOR THOMAS – Medalie Bronz
TANASE ANDREI – Medalie Bronz
Total Medalii: 31
Medalii Aur 9
Medalii Argint 12
Medalii Bronz 10

 

CUPA ROMANIEI LA WUSHU – QINDA SI TAOLU TRADITIONAL

BUCURESTI, 18 OCTOMBRIE 2015

 

STILURI EXERNE FARA ARMA, FEMININ
Covache Alisa – Medalie Bronz
STILURI EXERNE CU ARMA, FEMININ
Covache Alisa – Medalie Argint
STILURI EXERNE CU ARMA SCURTA, MASCULIN
Peta David Stefan – Medalie Aur
Popa Eryk Valentin – Medalie Argint
STILURI EXERNE CU ARMA LUNGA, MASCULIN
ENE RAZVAN LUCIAN – Medalie Aur
HASIEGANU VICTOR – Medalie Argint
UNGUREANU LUCA RARES – Medalie Bronz
STILURI EXERNE FARA ARMA, FEMININ
Tiplea Alexandra – Medalie Argint
STILURI EXERNE CU ARMA, FEMININ
Tiplea Alexandra – Medalie Bronz
STILURI EXERNE CU ARMA, MASCULIN
Hritcu Mario Ionut – Medalie Argint
2 Medalii Aur
5 Medalii Argint
3 Medalii Bronz
Total 10 Medalii

Campionatul National de Wushu Kung Fu Traditional 2015 Bucuresti

SENIORI Qingda:

– 70 Kg SOLOMON ANTONIU Argint

-75 Kg MIHÃILÃ ADELIN Aur

Juniori Qingda:

-70 Kg GHERGHE ALEXANDRU Bronz

-60 Kg FILIP RAFAEL Aur

-50 Kg MIHÃILÃ DARIUS Aur

-45 Kg ENE RÃZVAN Bronz

-40 Kg HRI?CU IONU? MARIO Aur

-35 Kg UNGUREANU LUCA RARE? Bronz

Juniori Qingda fete:

-52 Kg COVACHE ALISA Aur

-45 Kg FLUIERA? LAVINIA Bronz

-35 Kg AVRAM ANAMARIA Bronz

TAOLU:

STILURI EXTERNE CU ARMA SCURTA, MASCULIN Juniori 15-17 ANI

PETA DAVID STEFAN Aur

POPA ERYK VALENTIN Bronz

STILURI EXTERNE CU ARMA LUNGA, MASCULIN Cadeti 12-14 ANI
ENE RAZVAN Argint
FILIP RAFAEL Bronz

STILURI EXTERNE FARA ARMA, FEMININ, 7-8 ANI

TIPLEA ALEXANDRA Aur

STILURI EXTERNE FARA ARMA, FEMININ, 9 ANI

BORUGA ANDREEA Bronz

STILURI EXTERNE CU ARMA SCURTA, MASCULIN, 6-10 ANI
OANCEA ERIC Aur
FRUNZA BOGDAN Argint
AVRAM MATEI Bronz

STILURI EXTERNE CU ARMA LUNGA, MASCULIN, 8-9 ANI
HRITCU MARIO IONUT Argint
HASIEGANU VICTOR Bronz

STILURI EXTERNE CU ARMA SCURTA, FEMININ, 8-9 ANI

TIPLEA ALEXANDRA Argint

STILURI EXTERNE FARA ARMA, FEMININ, 11 ANI

COVACHE ALISA Argint

STILURI EXTERNE CU ARMA SCURTA, FEMININ, 10-11 ANI

COVACHE ALISA Aur

STILURI EXTERNE CU ARMA LUNGA, FEMININ, 9-10 ANI

BORUGA ANDREEA Argint
TICU RALUCA Bronz

DUILIAN, FEMININ, 8-14 ANI

AVRAM ANAMARIA & COVACHE ALISA Aur
TIPLEA ALEXANDRA & BORUGA ANDREEA Bronz
TICU RALUCA & FLUIERAS LAVINIA Bronz

DUILIAN, MASCULIN, 6-10 ANI

HASIEGANU VICTOR & DIMA TUDOR Aur
FRUNZA BOGDAN & AVRAM MATEI Argint
HRITCU MARIO IONUT & OANCEA ERIC Bronz

DUILIAN, MASCULIN, 9-13 ANI

POPA ERYK VALENTIN & PETA DAVID STEFAN Aur
TUDOR ERIC MIHAI & MIHAILA DARIUS Argint
ENE RAZVAN & FILIP RAFAEL Bronz

TOTAL :36 MEDALII
12 AUR
9 ARGINT
15 BRONZ

Open Balcanic Wushu
11-14 Decembrie 2014 Burgas, Bulgaria

Hasieganu Victor Medalie Aur Nanquan -8 ani

Covache Alisa Andreea Medalie Aur Nanquan 9-11 ani

Fluieras Cristina Lavinia Medalie Argint Nanquan 9-11 ani

Hasiegnu Victor Medalie Aur Traditional -8 ani

Hritcu Ionut Medalie Argint Traditional -8 ani

Tiplea Diana Alexandra Medalie Aur Traditional -8ani

Ene Razvan Lucian Medalie Aur Traditional 9-11 ani

Covache Alisa Andreea Medaie Aur Traditional 9-11 ani

Fluieras Cristina Lavinia Medalie Argint Traditionl 9-11 ani

Covache & Fluieras Medalie Aur Duilian

Tiplea & Hritcu Medalie Argint Duilian

Ene & Hasieganu Medalie Bronz Duilian

Covache Alisa Medalie Aur Traditional arma 9-11 ani

Fluieras Lavinia Medalie Aur Traditional arma 9-11 ani

Ioana Mihai Medalie Aur Nanquan 18-45 ani

Ioana Mihai Medalie Argint Traditional 18-45 ani

Ioana Florin Medalie Aur Traditional 45+ ani

Mihaila Adelin Medalie Argint Sanda(lupta) 75 kg seniori

Solomon Antonio Medalie Bronz Sanda(lupta) 70 kg seniori

Campionatul European Wushu 2014 – Bucuresti, Romania

Ana Maria Avram Locul IV Nanquan
Cristina Lavinia Fluierac Locul V Nanquan
Cristina Lavinia Fluierac si Ana Maria Avram Medalie Bronz Duilian
David Peta si Marius Andrei Ioana Locul V Duilian
GEARAP ROXANA Medalie Argint -52 kg

CAMPIONAT NA?IONAL WUSHU – QINGDA
SENIORI, JUNIORI I
BUCURESTI, 11 OCTOMBRIE 2014

STANCIU CRISTINA Medalie Aur -70kg
IOANA MARIUS ANDREI-Medalie Aur -TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ
IOANA MARIUS ANDREI-Medalie Argint-TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ SCURTÃ
PETA DAVID-Medalie Bronz-TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ SCURTÃ
PETA DAVID si IOANA MARIUS ANDREI-Medalie Argint-Duilian
MIHAILA DARIUS si POPA ERYK VALENTIN-Medalie Bronz-Duilian
TAUDOR MAXIMILIAN TOMA-Medalie Argint -TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ -6 ani
DOBRESCU DANIEL Medalie Bronz TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ -6 ani
FRUNZA BOGDAN Medalie Aur TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ -8 ani
DRAGHICI ROBERT- Medalie Aur TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ -8 ani
BADEA STEFAN Medalie Argint TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ -8 ani
BADEA MATEI Medalie Bronz TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ -8 ani
TIPLEA ALEXANDRA Locul IV TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ -10 ani
HRITCU IONUT Medalie Argint TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ 8-10 ani
HASIEGANU VICTOR Medalie Bronz TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ 8-10 ani
AVRAM MATEI Locul IV TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ 8-10 ani
DIMA TUDOR Locul V TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ 8-10 ani
COVACHE ALISA Medalie Bronz TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ 10-12 ani

AVRAM ANAMARIA Medalie Bronz TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ 10-12 ani
FLUERAS LAVINIA Locul V TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ 10-12 ani
FILIP RAFAEL Medalie Bronz TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ 10-12 ani

ENE RAZVAN Locul IV TRADI?IONAL EXTERN FÃRÃ ARMÃ 10-12 ani
AVRAM ANA MARIA Medalie Argint TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ -12 ani
FLUERAS LAVINIA Medalie Bronz TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ -12 ani
COVACHE ALISA Locul IV TRADI?IONAL EXTERN CUARMÃ -12 ani
TIPLEA ALEXANDRA si HRITCU IONUT Medalie Aur DUILIAN, MIXT, A (-10 ANI)
HASIEGANU VICTOR si DIMA TUDOR Medalie Argint DUILIAN, MIXT, A (-10 ANI)
AVRAM MATEI si FRUNZA BOGDAN Medalie Bronz DUILIAN, MIXT, A (-10 ANI)
FLUERAS LAVINIA si AVRAM ANA MARIA Medalie Aur DUILIAN, MIXT, A (-12 ANI)
COVACHE ALISA si ENE RAZVAN Medalie Argint DUILIAN, MIXT, A (-12 ANI)
TUDOR MIHAI si PRALLEA MIHAI Medalie Bronz DUILIAN, MIXT, A (-12 ANI)

CAMPIONAT NA?IONAL WUSHU
22.02.2014 – BUCURE?TI
SALA POLIVALENTÃ

PROBA SANDA ( SANSHOU) -FULL CONTACT
RADOVICESCU GEORGIANA Medalie Aur -70 kg

CAMPIONAT NAÞIONAL WUSHU
BUCUREªTI, 22 FEBRUARIE 2014

PROBA QINGDA( LUPTÃ LIGHT CONTACT)

POPA ERIK VALENTIN Medalie Bronz -40 kg
AVRAM ANA MARIA Medalie Bronz -30 kg
FILIP RAFAEL Medalie Argint-55 kg
HA?IEGANU VICTOR Medalie Bronz -30 kg
DRÃGHICI ROBERT Medalie Bronz -20kg
HRI?CU IONUT Medalie Argint-35 kg

CAMPIONATUL NATIONAL DE WUSHU
BUCURE?TI ( SALA POLIVALENTÃ) – 22 FEBRUARIE 2014

POPA ERIK VALENTIN si MIHAILA DARIUS Medalie Aur Duilian
PETA DAVID si TUDOR ERIC Medalie Argint Duilian
AVRAM ANA MARIA si FLUERA? LAVINIA Medalie Bronz Duilian
MIHAILA DARIUS Medalie Bronz CHANGQUAN – MASCULIN, CADE?I
POPA ERIK VALENTIN Medalie Bronz CHANGQUAN – MASCULIN, CADE?I
IOANA MARIUS ANDREI Medalie Aur NANQUAN – MASCULIN, CADE?I
MIHAILA DARIUS Medalie Argint NANQUAN – MASCULIN, CADE?I

PETA DAVID Medalie Bronz NANQUAN – MASCULIN, CADE?I
POPA ERIK VALENTIN Locul IV NANQUAN – MASCULIN, CADE?I
FLUERA? LAVINIA Medalie Aur NANQUAN 32 FORME- FEMININ,COPII ( – 12 ANI)
AVRAM ANA MARIA Medalie Argint NANQUAN 32 FORME- FEMININ,COPII ( – 12 ANI)
TUDOR ERIK Medalie Bronz NANQUAN 32 FORME- MASCULIN,COPII ( – 12 ANI)

CAMPIONAT EUROPEAN WUSHU TRADI?IONAL
ROMÂNIA, BUCURE?TI : 10 – 14 APRILIE 2013

RADOVICESCU GEORGIANA Medalie aur 70 kg
IOANA MIHAI Medalie Bronz 75 kg
STATE MARIANA Medalie Bronz 65 kg

CAMPIONAT NA?IONAL WUSHU
15.09.2013 – BUCURE?TI

PROBA SANDA ( SANSHOU)

STANCIU CRISTINA IZABELA Medalie Aur -65 kg
RADOVICESCU GEORGIANA Medalie Aur -75 kg

CAMPIONAT NAÞIONAL WUSHU TRADI?IONAL
PROBE: TAOLU TRADI?IONAL, QINGDA – LIGHT CONTACT
BUCUREªTI, 23 FEBRUARIE 2013

RADOVICESCU GEORGIANA Medalie aur 75 kg
OSMAN NADINE Medalie Argint 30 kg
COJOCARIU DRAGO? Medalie Bronz 20 kg
DIMA TUDOR Medalie Argint 30 kg
TELEASÃ REBECA Medalie Aur 35 kg
AVRAM ANA MARIA Medalie Bronz 30 kg
OSMAN RYAN Medalie Argint +50 kg
MIHÃILÃ DARIUS Medalie Argint 45 kg
DÃRÃ?TEANU FLAVIUS Medalie Bronz 40 kg
PREDA COSMIN Medalie Bronz 40 kg
POPA ERIK Medalie Aur 35 kg
DRAGHIOTI ATHOS Medalie Bronz 45 kg
TENE ANDREI Medalie Bronz 70 kg

CAMPIONAT NAÞIONAL WUSHU TRADI?IONAL
PROBE: TAOLU TRADI?IONAL, QINGDA – LIGHT CONTACT
BUCUREªTI, 23 FEBRUARIE 2013

IOANA MARIUS ANDREI Medalie Aur PROBA TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ – MASCULIN 12-14 Ani
IOANA MARIUS ANDREI Medalie Aur PROBA TRADI?IONAL EXTERN FARA ARMÃ – MASCULIN 12-14 Ani
IOANA MIHAI Medalie aur PROBA TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ – MASCULIN 15-17 Ani
IOANA MIHAI Medalie aur PROBA TRADI?IONAL EXTERN FARA ARMÃ – MASCULIN 15-17 Ani
DRAGHIOTI ATHOS Medalie argint PROBA TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ – MASCULIN
TELEASÃ REBECA Medalie aur PROBA TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ
AVRAM ANA MARIA Medalie argint PROBA TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ
OSMAN NADINE Medalie bronz PROBA TRADI?IONAL EXTERN CU ARMÃ

CAMPIONAT MONDIAL WUSHU TRADITIONAL
HUANGSHAN, CHINA 5-12 NOIEMBRIE 2012

Ioana Mihai Medalie Argint SHAOLIN DAOSHU

Ioana Mihai Medalie Argint SHAOLIN QUAN

CAMPIONATUL EUROPEAN WUSHU
ESTONIA, TALLINN : 25 – 30 MARTIE 2012

PROBA SANSHOU ( SANDA)

Radovicescu Georgiana Medalie Argint -65 kg
STANCIU IZABELA CRISTINA Medalie Bronz -56 kg

CAMPIONATUL NATIONAL DE WUSHU
BUCURESTI 1 DECEMBRIE 2012

PROBA SANDA(SANSHOU)
STANCIU CRISTINA IZABELA Medalie Aur -56 kg
COTOFANA ANA MARIA Medalie Argint -56 kg
STEREA ADRIANA Medalie Bronz -56 kg
RADOVICESCU GEORGIANA Medalie Aur -75 kg
Prisacaru Marian Medalie Argint -56 kg
PAIU MIHAI Medalie Aur -60 kg
MIHALACHE MARIAN Medalie Aur -65 kg
PETRE RONCU TUDOR Medalie Argint -65 kg
TUTA BOGDAN Medalie Bronz -65 kg
POPESCU MARIUS Medalie Argint -70kg
STEFANESCU LIVIU LUCIAN Medalie Bronz -70kg
CONSTANTIN TEODOR Medalie Aur -75 kg
GHELU VLAD ALEXANDRU Medalie Bronz -80 kg
Dincu Adrian Medalie Aur -75 kg

Proba Taolu

State Mariana Medalie Argint Taolu Traditional Fara Arme
State Mariana Medalie Argint Taolu Traditional Cu Arme
Ioana Mihai Medalie Aur Nanquan Masculin
Ioana Mihai Medalie aur Taolu Traditional Fara Arme
Radu Georgge Catalin Medalie Bronz Nanquan Masculin
Cotofana Ana Maria Medalie Aur Nanquan Feminin
State Mariana si Gurgu Costin Medalie Aur Duilian
Popa Eric si Mihaila Darius Medalie Argint Duilian
Draghioti Athos si Baranga Stefan Medalie Bronz Duilian
Ioana Marius Andrei Medalie Aur Taolu Traditional Fara Arme
Ioana Marius Andrei Medalie Argint Taolu Traditional Fara Arme
Gurgu Costin Medalie Bronz Taolu Traditional Fara Arme
Ioana Marius Andrei Medalie Aur Nanquan
Gurgu Costin Medalie Bronz Nanquan
Ioana Marius Andrei si Peta David Medalie Auur Duilian
Avram Ana Maria si Teleasa Rebeca Medale Argint Duilian
Amariei Iustin si Daraasteanu Flavius Medalie Bronz Duilian
Avram Ana Maria Medalie Argint Taolu Traditional Fara Arme
Teleasa Rebeca Medalie Bronz Taolu Traditional Fara Arme
Mihaila Darius Medalie Argint Taolu Traditional Cu Arme
Popa Erik Medalie Bronz Taolu Traditional Cu Arme
Peta David Medalie Bronz Taolu Traditional Cu Arme
Avram Ana Maria Medalie Aur Taolu Traditional Cu Arme
Teleasa Rebeca Medalie Argint Taolu Traditional Cu Arme
Iancu Shara Medalie Bronz Taolu Traditional Cu Arme
Popa Erick Medalie Bronz Changquan
Popa Erick Medalie Aur Nanquan
Peta David Medalie Argint Nanquan
Mihaila Darius Medalie Bronz Nanquan
Cojocaru Dragos Medalie Argint Taolu Traditional Fara Arme

FEDERAÞIA ROMÂNÃDE ARTE MARÞIALE
CAMIONATUL NAÞIONAL WUSHU
PROBA QINGDA – LIGHT CONTACT
BUCUREªTI, 11 MARTIE 2012

MIHALACHE CRISTINA Medalie Aur 52 kg

PRIBOI SIMONA Medalie Argint 52 kg

OCHEA FRANCESCA Medalie Bronz 52 kg

RADOVICESCU GEORGIANA Medalie Aur 70 kg
PRISÃCARU MARIAN Medalie Argint 56 kg

BUZNEA MIHAI Medalie Bronz 70 kg

ªTEFÃNESCU LIVIU Medalie Bronz 75 kg

IGNAT MIHAI Medalie Aur 90 kg

SIMIONOV TUDOR Medalie Bronz +90 kg

Juniori

STANCIU IZABELA CRISTINA Medalie Aur 60 kg

ORODEL MIHÃIÞÃ Medalie Aur 55 kg

DOBRE VLAD Medalie Bronz 60 kg

IOANA MIHAI Medalie Aur 65 kg

LAZÃR ROBERT Medalie Aur 70 kg

DASCÃLU SERGIU Medalie Argint 70 kg

GAVRILÃADRIAN Medalie Bronz 70 kg
TENE ANDREI Medalie Bronz 75 kg

GURGU COSTIN Medalie Argint 55 kg

DIMA ALIN Medalie Bronz 55 kg

ICHIM RADU Medalie Bronz 35 kg

IOANA ANDREI Medalie Aur 40 kg

POPESCU BIANCA Medalie Bronz 35 kg

PEÞA DAVID Medalie Argint 35 kg

POPA ERIK Medalie Bronz 35 kg

BARANGAªTEFAN Medalie Bronz 45 kg

MIHÃILÃDARIUS Medalie Bronz 45 kg

CAMPIONAT EUROPEAN WUSHU TRADIÞIONAL JUNIORI, SENIORI
12 – 16 APRILIE 2011, ESTONIA – TALLINN

PROBA QINGDA ( LUPTÃ LIGHT CONTACT )

MIHALACHE CRISTINA Medalie Aur -56kg
Radovicescu Georgiana Medalie Argint -65 kg
Paiu Mihai Medalie Aur -56 kg
MIHALACHE MARIAN Medalie Bronz -60 kg
Slave Catalin Medalie Argint -65 kg
BUZNEA MIHAIL Medalie Bronz -70 kg
Ignat Mihai Medalie Aur +85 kg
Mihai Ioana Locul V TRADITIONAL SHAOLINQUAN – QUANSHU

CAMPIONAT MONDIAL WUSHU
TURCIA – ANKARA , 09 – 14 OCTOMBRIE 2011

PROBA SANDA ( SANSHOU )
RADOVICESCU GEORGIANA Medalie Argint 65 kg

Campionatul National De Wushu-Qingda Seniori
5 Martie 2011

Mihalache Cristina Campioana Natioanala -52 kg

Radovicescu Georgiana Campioana Natioanala -70 kg

Frangu Laura Campioana Natioanala -75 kg

Paiu Mihai Alexandru Campion Natioanal -56kg

Mihalache Marian Campion Natioanal -60 kg

Slave Catain Ion Campion Natioanal -65 kg

Buznea Mihail Campion Natioanal -70 kg

Ignat Mihai Campion Natioanal -90 kg

Gearap Roxana Vicecampioana Nationala -56 kg

Ttuta Bogdan Vicecampion National -65 kg

Ciubotaru Anca Medalie Bronz -52 kg

Popescu Marius Medalie Bronz -70 kg

Stefanescu Liviu Medalie Bronz -80 kg

Budau Cristin Medalie Bronz -85 kg

Traista Valerian Medalie Bronz -85 kg

CAMPIONAT NAÞIONAL WUSHUBUCUREªTI,
27 AUGUST 2011

PROBA SANDA ( SANSHOU )

MIHALACHE CRISTINA Medalie Aur 52 kg

PRIBOI SIMONA Medalie Argint 56 kg

GEARÂP ROXANA Medalie Bronz 56 kg

RADOVICESCU GEORGIANA Medalie Aur 70 kg
PRISÃCARU MARIAN Medalie Argint 56 kg

DUMITRACHE ELVIS Medalie Bronz 56 kg

PAIU MIHAI Medalie Aur 60 kg

MIHALACHE MARIAN Medalie Aur 65 kg

TUÞÃ BOGDAN Medalie Argint 65 kg

MUSCALU MIHAI Medalie Argint 70 kg

POPESCU MARIUS Medalie Bronz 70 kg

IGNAT MIHAI Medalie Argint 90 kg

PANÃ DÃNUÞ Medalie Bronz 90 kg

Juniori

CROITORIU ALEXANDRU Medalie Bronz 60 kg
DINCU ADRIAN Medalie Bronz 70 kg
OCHEA FRANCESCA Medalie Argint 52 kg

Taolu

MIHALACHE CRISTINA Medalie Aur Nanquan
RADU GEORGE CATALIN Medalie Argint Nanquan
STATE MARIANA Medalie Aur Changquan
OCHEA FRANCESCA Medalie Argint Changqun
MIHÃILÃ DARIUS Medalie Bronz Changquan
IOANA MIHAI Medaalie Aur NANQUAN M -16 ani

GURGU COSTIN Medalie Argint NANQUAN M -16 ani
GÃVRILÃADRIAN Medalie Bronz NANQUAN M -16 ani
PETA DAVID Medalie Argint CHANGQUAN M -12
BARANGÃ ªTEFAN Medalie Bronz CHANGQUAN M -12
IOANA MARIUS ANDREI Medalie Aur NANQUAN M -12
POPA ERIK Medaliie Bronz NANQUAN M -12

CAMPIONAT EUROPEAN WUSHU
TURCIA ( ANTALIA ), 07 – 14 MARTIE 2010

Frangu Laura – Locul II Sanshou Seniori +75
Ioana Marius Andrei – Locul IV Nanquan Copii
Ioana Mihai – Locul II Nanquan Cadeti
Paiu Mihai Alexandru – Locul III Sanshou Seniori -56 kg
Prisacaru Marian – Locul II Sanshou Seniori -48 kg
Stanciu Cristina Izabela – Locul III Sanshou Cadeti -52 kg
Toporaste Cristina Aurelia – Locul II Sanshou Seniori -48 kg

CAMPIONAT MONDIAL WUSHU JUNIORI
SINGAPORE, 02 – 09 DECEMBRIE 2010

STANCIU CRISTINA Medalie Bronz 52 kg Sanda

 

Campionatul National de Wushu-Qingda Seniori
27 Martie 2010

 

Toporaste Cristina Campioana Nationala -48kg

Cotofana Ana Campioana Nationala -52kg

Radovicescu Georgiana Campioana Nationala -65kg

Frangu Laura Campioana Nationala -75kg

Prisacaru Marian Campion National -52kg

Paiu Mihai Campion National -56kg

Mihalache Marian Campion National -60kg

Slave Catalin Campion National -65kg

Popescu Marius Campion National -70kg

Ciubotaru Anca Vicecampioana Nationala -48kg

Flueraru Andreea Vicecampioana Nationala -52kg

Ruse Stefania Vicecampioana Nationala -75kg

Duumittrache Elvis Vicecampion National -52kg

Campionat Mondial Wushu seniori 2009 – Toronto, Canada

Aurelia Cristina Toporaste Medalie Bronz 48 kg

Laura Frangu Medalie bronz 75 kg

Campionatul National De Wushu-Qingda Seniori
2 Mai 2009

Flueraru Andreea Campioana Nationala -48 kg

Cotofana Ana-Maria Campioana Nationala -52 kg

Radovicescu Georgiana Campioana Nationala -70 kg

Paiu Mihai Alexandru Campion National -56 kg

Slave Catalin Ion Campion National -70kg

Buznea Mihail Campion National -75 kg

Oprea Andreea Vicecampioana Nationala -48 kg

Frangu Laura Vicecampioana Nationala -70 kg

Muscalu Mihai Vicecampion National -65 kg

Toma Radu Vicecampion National -70 kg

Dinu Marius Vicecampion National -75 kg

Ignat Mihai Vicecampion National -90 kg

Toth Elena Medalie Bronz -60kg

Vaciu Monica Medalie Bronz -60 kg

Mihalache Marian Medalie Bronz -60 kg

Apolozan Bogdan Medalie Bronz -76 kg

CAMPIONATUL EUROPEAN DE WUSHU – SENIORI
14 – 20 OCT. 2008, POLONIA

PROBA SANSHOU (LUPTA FULL CONTACT)

TOPORªTE CRISTINA Medalie Aur -48 kg
TOTH ELENA Medalie Bronz -52 kg
RADOVICESCU GEORGINA Medalie Argint -75 kg

PROBA QINGDA (LUPTA LIGHT CONTACT)

COTOFANA ANA-MARIA Medalie Aur -52kg
PETRE ADRIAN Medalie Argint -70 kg

Campionatul National De Wushu – Sanshou Seniori
17-18 Mai 2008

Toporaste Cristina Campioana Nationala -52 kg.

Radovicescu Georgiana Campioana Nationala -75 kg

Slave Catalin Campion National -65 kg

Flueraru Andreea Vicecampioana Nationala -52 kg

Paiu Mihai Vicecampion National -56 kg

Petre Adrian Vicecampion National -70 kg

Lupu Cristi Vicecampion National +90 kg

Hideg Iulian Locul 3 -60kg

Ene Marius Locul 3 -60kg

CAMPIONAT EUROPEAN WUSHU – CADEÞI, JUNIORI POLONIA ( VARªOVIA )
04 – 07 OCTOMBRIE 2007

Ioana Mihai Medalie Bronz PROBA NAN QUAN, grupa – 12 ani, masculin

Campionatul National De Wushu – Sanshow
Seniori , 2-3 Iunie

Toporaste Cristina Campioana Nationala -52 kg.

Radovicesccu Geoorgiana Campioana Nationala -70kg.

Slave Catalin Ion Campion National -60kg.

Petre Adrian Campion National -65kg.

Paiu Mihai Vicecampion National -56kg.

Stanciu Ionut Vicecampion Nationalv -90kg.

Priboi Simona Medalie Bronz -52 kg.

Voicu Daniel Medalie Bronz -65kg.

Campionatul European de Wushu/Kung-Fu – Lignano – Italia
6-11 Noiembrie

Toporeste Cristina Campioana Europeana Sanshou -48 kg.

Petre Adrian Paul Vicecampion European Sanshou -65 kg.

Cotofana Ana-Maria Medalie Bronz Sanshou -52kg.

Radovicescu Georgiana Medalie Bronz Sanshou -52kg.

Internationalele Italiei de Kung-Fu Traditional – Reggio Calabria
21-25 iulie 2005

Ioana Mihai Medalie Aur Juniori ,Taolu

Rudnitchi Teodor Medalie Aur Juniori ,Taolu

Toporaste Cristina Medalie Aur Seniori ,Taolu

Toporaste Cristina Medalie Aur Seniori, -56 kg. , Qinqda

Tatar Matei Medalie Aur Juniori, -60 kg. , Qinqda

Petre Adrian Paul Medalie Aur Seniori, -70 kg. , Qinqda

Duduc Gabriel Medalie Argint Juniori, -65 kg. , Qinqda

Campionatul Municipal de Wushu
29 Septembrie 2004

Ioana Mihai Campion Municipal 10 ani,Traditional fara arme

Priboi Simona Medalie Aur 14-16 ani,Chanqchuan

Drumea Alexandru Medalie Argint 12-14 ani,Nanquan

Gheorghe Bogdan Medalie Argint 15-17 ani,Changchuan

International R.A.T.B. Cup Bucuresti
3 Octombrie 2003 Sala Polivalenta

Campionatul European la Wushu – Portugalia la Povoa de Varzim
8-27 Octombrie 2002

Lungu Dragos Stefan Medalie Argint -52 kg.

Campionatul National de Wushu-Taolu copii,Juniori
23-24 noiembrie 2001 – Bucuresti

Sarbu Simina Campioana Nationala Nanquan

Priboi Simona Campioana Nationala Changquan

Zaharia Aurelia Campioana Nationala Changquan

Deica Dumitru Campion National Optional

Gheorghe Daniel Campion National Nanquan

Dinescu Marian Campion National Changquan

Radu George Catalin Vicecampion National Nanquan

Gheorghe Bogdan Vicecampion National Changquan

Cotofana Carmen Vicecampioana Nationala Optional

Ioana Mihai Medalie Bronz Optional

Placinta Ionut Medalie Bronz Nanquan

Rotaru Adrian Medalie Bronz Nanquan

Deica Dumitru Medalie Bronz Nanquan

Cotofana Ana-Maria Medalie Bronz Optional

Tina Georgiana Medalie Bronz Nanquan

Campionatul Europen de Wushu in Olanda 2000

Lungu Dragos Stefan Medalie Argint -56 kg.

Zmarandescu Catalin Medalie Argint -90 kg.

Campionatul National de Wushu- Sanshou
4-5 Iunie 1999

Stefan Dragos Lungu Campion National Sanshou -52 kg.

Silviu Amza Campion National Sanshou -56 kg.

Stefan Dragos Lungu Vicecampion Nationl Sanshou -56 kg.

Gabriel Constantin Vicecampion Nationl Sanshou -75 kg.

Ion Comsa Vicecampion Nationl Sanshou -90 kg.

Ion Comsa Medalie Bronz Sanshou +90 kg.

Campionatul national Wushu Kung Fu Seniori Sanshou ( Full Contact)
Mai 1998, Bucuresti

Lungu Dragos Stefan Campion National Sanshou -52 kg.

Amza Silviu Constantin Campion National Sanshou -56 kg.

Constantin Gabriel Campion National Sanshou -75 kg.

Burlacu Daniel Campion National Sanshou -80 kg.

Usurelu George Vicecampion National Sanshou -65 kg.

Comsa Ion Medalie Bronz Sanshou -52 kg.

Marin Petrica Remus Medalie Bronz Sanshou -60 kg.

Campionatul National de Wushu – Sanshou Seniori 14-15 iunie 1997 Bucuresti

Lungu Dragos Stefan Campion National 52 kg.

Amza Silviu Campion National 56 kg.

Usurelu George Campion National 65 kg.

Burlacu Daniel Campion National 75 kg.

Cretu Cristian Vicecampion national 56 kg.

Serban Gabriel Vicecampion national 60 kg.

Catrin Marian Vicecampion national 70 kg.

Nistor Marian Medalie Bronz 60 kg.

Campionatul National Wushu Seniori 6-7 Iulie 1996 Constanta

Lungu Dragos Stefan Campion National Sanshou -56 kg.

Burlacu Daniel Campion National Sanshou -70 k.

Lungu Dragos Stefan Vicecampion National Sanshou -60 kg.

Amza Silviu Constantin Vicecampion National Sanshou -56kg.

Dumitru Cristinel Medalie Broonz Sanshou -60 kg.

Campionatul National Seniori – Wushu Kung-Fu
15-16 Mai 1995 , Constanta

Lungu Dragos Stefan Campion National Sanshou -52 kg.

Dumitru Cristinel Vicecampion National Sanshou -56 kg.

Burlacu Daniel Vicecampion National Sanshou -70 kg.

Sologan Carmen Medalie Bronz Taijiquan

Campionatul National Seniori 13-14 Mai 1994, Tg. Mures

Stefan Lungu Campion National Sanda -52 kg.

Denis Danciulescu Medalie Bronz Sanda -56 kg.

Cristinel Dumitru Medalie Bronz Sanda -56 kg.

Daniel Mihalache Medalie Bronz Sanda +90 kg.

Campionatul National de Wushu -Seniori- Constanta 9-10 Octombrie

Ioana Ana Vicecampion National Nanquan

Lungu Stefan Campion National -52 kg.

Raducu Gheorghe Medalie Bronz -52 kg.

Dumitru Cristinel Medalie Bronz 56 kg.

Popa Claudiu Vicecampion National -90 kg.

Mihalache Daniel Vicecampion National +90 kg.

Cupa Primaverii la Wushu/Kung-Fu -seniori- 1 Martie 1992 editia a-II-a

Ana Ioana Medalie Aur Taolu Traditional

Cristina State Medalie Argint Taolu Traditional

Andreea Litviniuc Medalie Bronz Taolu Traditional

Cristian Balan Medalie Aur Sanda Open

Ionut Mihalache Medalie Argint Sanda Open

Marius Iordache Medalie Bronz Sanda Open

Florin Crisan Medalie Bronz Sanda Open

Cupa Primaverii la Wushu/Kung-Fu -seniori- 1 Martie 1991 editia I

Ana Ioana Medalie Aur Taolu Traditional

Tincuta Preser Medalie Argint Taolu Traditional

Dana Fratila Medalie Bronz Taolu Traditional

Nicu Cristea Medalie Aur Sanda -60 kg.

Vasile Casandrau Medalie Argint Sanda -60 kg.

Valentin Stan Medalie Bronz Sanda -60 kg.

Florin Crisan Medalie Aur Sanda +60 kg.

Marius Iordache Medalie Argint Sanda +60 kg.

Catalin Elenic Medalie Bronz Sanda +60 kg.

Cupa Revolutiei la Wushu – Seniori – 17 Decembrie 1990

Ana Ioana Medalie Aur Taolu Traditional

Tincuta Preser Medalie Argint Taolu Traditional

Claudia Lazarovici Medalie Bronz Taolu Traditional

Nicu Cristea Medalie aur Sanda -60 kg.

Valentin Stan Medalie Argint Sanda -60 kg.

Nicu Vasile Medalie Bronz Sanda -60 kg.

Gheorghe Zaharia Medalie Aur Sanda +60 kg.

Sorin Nae Medalie Argint Sanda +60 kg.

Florin Crisan Medalie Bronz Sanda +60 kg.

.

Rezultate Kickboxing

-seniori-

In decursul anilor, Ioana Florin a obtinut multiple rezultate cu diferiti sportivi.
Timpul a trecut,insa rezultatele au fost scrise in istoria sportului romanesc.

Campionatul National de KickBoxing Low Kick
16-17 Iunie ,Buzau 2007

Catalin Slave Campion National -63,5kg

Adrian Petre Campion National -67 kg

Silviu Tinica Campion National -71kg

Ionut Stanciu Campion National -86kg

Daniel Voicu Medalie Bronz -63,5 kg

Mihai Soare Medalie Bronz -67kg

Campionatul National de KickBoxing
Forme pentru copii,juniori si seniori – Bucuresti

Ioana Mihai Vicecampion National Juniori

Toporaste Cristina Vicecampioana Nationala Seniori

Campionatul National de KickBoxing Low Kick – Juniori Mari si Seniori
23-24 Aprilie Bucuresti

Slave Catalin Ion Campion National -60kg

Petre Adrian Paul Campion National -63.5kg

Tatar Matei Vicecampion National -57kg

Hutanu stefania Vicecampioaana Nationala -57kg

Onofrisei Ciprian Medalie Bronz 63.5kg

Campionatul National de Kickboxing Semicontact
3 Aprilie 2004

Radovicescu Georgiana Campioana Nationala -65kg junioare

Priboi Simona Medalie Bronz -55 kg junioare

Campionatul National Low Kick Cluj-Napoca
26-27 Aprilie 2002

Lungu Stefan Campion National -54kg

Slave Catalin Campion National -54kg

Toporaste Cristina Campioana Nationala -48kg

Cotofana Ana Maria Campioana Nationala -52kg

Radovicescu Georgiana Campioana Nationala -56kg

Campionat National KickBoxing Semicontact juniori Brasov
24-25 martie 2001

Georgiana Radovicescu Campioana Nationala +45kg

Petre Adrian Campion National -60kg

Vasile Florentina Campioana Nationala -60kg

Mihaela Magheru Vicecampioana Nationala -50kg

Cotofana Carmen Vicecampioana Nationala -45kg

Ioana Mihai Medalie bronz -25kg

Marian Elena Medalie bronz -55kg

Cotofana Ana Maria Medalie bronz -55kg

Nicolae dumitrache Medalie bronz -25kg

Georgiana Tina Medalie bronz -50kg

Florentina Paraschiv Medalie bronz -35kg

Anca Prorocu Medalie bronz -35kg

Gabriel Necula Medalie bronz -30kg

Simona Priboi Medalie bronz -40kg

Alexandru Stanca Medalie bronz -55kg

Campionatul National de KickBoxing Semi-Contact Juniori
17-18 Noiembrie 2000

Simona Priboi Campioana Nationala -40kg

Vasile Florentina Campioana Nationala -65kg

Ofrim Alexandru Vicecampion National -35kg

Marinela Andreea Popescu Medalie Bronz +25kg

Catalin George Radu Medalie Bronz +25kg

Calin Ionut Mihai Medalie Bronz -35kg

Gabriel Duduc Medalie Bronz -40kg

Liviu Gavril Medalie Bronz +60kg

Mihaela Maggheru Medalie Bronz -50kg

Campionatul National de KickBoxing Low Kick
18-19 Septembrie 1999,Bucuresti

Ioana Toporaste Campioana Nationala -48 kg

Cristina Toporaste Campioana Nationala -52 kg

Ionut Atodiresei Campion National -51kg

Silviu Amza Campion National -57kg

Georrge Usurelu Campion National -67kg

Edison Muha Medalie Bronz -60kg

Campionatul National KickBoxing
Septembrie 1998 Bucuresti

 

Lungu Dragos Stefan Campion National

Marin Petrica Remus Campion National

Ardeleanu Ionel Vicecampion National

Burlacu Daniel Vicecampion National

Campionatul National KickBoxing Full Contact
14-15 Iunie 1997 Bucuresti

Lungu Dragos Stefan Campion National

Ciortescu Maria Adriana Vicecampioana Nationala

Cupa Mondiala KickBoxing si Full Conntact
14-15 Iunie 1997 Bucuresti

Toporaste Cristina Vicecampioana Nationala

Turneul International KickBoxing
12-14 Iunie 1992 Gyula-Ungaria

Florin Crisan Medalie argint -71 kg

Vasile Casandru Medalie bronz -75 kg

.
.

Cupa Kickboxing Seniori 24 August 1991

Florin Crisan medalie aur Open

Vasile Casandrau medalie argint Open

Nicu Cristea medalie bronz Open

Marius Mihaila medalie bronz Open

Rezultate Gale Profesioniste

 

In decursul anilor, Ioana Florin a obtinut multiple rezultate cu diferiti sportivi.
Timpul a trecut,insa rezultatele au fost scrise in istoria sportului romanesc.

Romania vs. Canada

Scor 2-0 15 Ianuarie 2005

Castigatori:

Toporaste Cristina -49kg

Catalin Slave -63kg

Meci egal:

Adrian Petre -67kg

Mariuss Imurluc -85kg

Gala Muay-Thai
Muay-Thay Box Helpa Slovacia 18 August 2001

Lungu Stefan Medalie Argint

Metrorex Show 1 Decembrie 2000
Wushu Vs Ju-Jiujitsu 5-2

Catalin Zmarandescu

Lungu Stefan

Niculescu Gheorghe

Preda Eugen

Burlacu Daniel

Bobocica Mihai

Toporaste Cristina

Gala de Free Fighting
Competitie organizata de Ioana Florin
14 Februarie 1999

Castigatori:

Marin Petrica Remus -75kg

Constantin Gabriel -85kg

Ene Catalin +60kg

Dumitru Steluta -50kg

Toporaste Cristina -55kg

Zmarandescu Catalin +90kg

Cupa Europei la Karate Shidokan
Budapesta Ungaria 1999

Toporaste Cristina Medalie Argint -60kg

Lungu Stefan Medalie Aur -55kg

Atotiresei Ionut Medalie Aur -60kg

Gala de Free Fighting
Apriie 1998 Zalaegerezeg Ungaria

Marin Petrica Remus – Castigator